Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2015-11-25

Boatshow 2015- koniec kryzysu ?

Od 20 do 2 listopada można było sprawdzić na Targach Boatshow w Łodzi stan polskiego przemysłu jachtowego. Targi się wyraźnie rozrastają. W tym roku wystawcy przestali już się mieścić w jednej hali. Wygląda więc, że kryzys w przemyśle jachtowym sprzed kilku lat już się skończył.

Na wystawie uwidoczniła się rosnąca z roku na rok przewaga jachtów motorowych. Znacznie mniej liczna była oferta jachtów żaglowych, choć, jak zwykle nie brakowało nowości (np. Maxus 24 Evo, Phobos 24.5 czy Sedna 26) . Wśród nich, po raz pierwszy "pod dachem" łódzka firma Sobusiak Yachts Yard zaprezentowała Focusa 750 Performance mego projektu. Zainteresowanie tą jednostką łączącą cechy sportowe i funkcje turystyczne była nadspodziewanie duże, szczególnie drugiego dnia Targów. Stocznia już obecnie, nie narzeka na brak zamówień. Zapewne, po Targach jeszcze ich przybędzie.

Poniżej prezentuję mikro -galerię jachtów wystawianych na targach oraz dodatkowo, dostarczone przez stocznię zdjęcia Focusa 750 Perfomance pod żaglami.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024