Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2019-09-24

Focus 810- dla żeglarzy z pasją

Firma Nauti z Łodzi zdecydowała się na budowę jachtu dość specyficznego, bo o sportowym charakterze i zarazem w pełni spełniającego wymogi żeglugi turystycznej, a wiec o funkcjonalnym wnętrzu, z pełnym wyposażeniem. Założony uniwersalny charakter jachtu był dla mnie czyli dla projektanta wyzwaniem i również dla budowniczego. Tego rodzaju, jak mówią Francuzi, "baran na pięciu nogach" jest też adresowany do specyficznej grupy użytkowników to jest takich, którzy na równi co walory użytkowe i funkcje bytowe jachtu, cenią sobie jakość żeglowania czyli walory nautyczne, a więc szybkość i ostrość żeglugi na wiatr, stateczność i poprawne zachowanie się na fali, -a więc dla pasjonatów żeglarstwa.

Oczywiście, możliwe są różne konfiguracje wnętrza jachtu, dostosowane do preferencji potencjalnego armatora. Na zdjęciach zaprezentowano wersję armatorską. Moja koncepcja przedstawiona na rysunku ofertowym nieci różni się od zrealizowane w prototypie. Gabaryty wnętrza bowiem pozwalają na instalacje pełnego wyposażenia hotelowego. Możliwe są odmienne wersje jachtu: w zależności od przewidywanego akwenu po którym będzie żeglował: z mieczem obrotowym lub szybrowym i balastem wewnętrznym- na wody śródlądowe , wewnętrzne i zatoki oraz ze stałą płetwą balastową- do żeglowania po morzu.

Stylistyką jachtu łączy go konsekwentnie z poprzednikami serii nazwie Focus mojego projektu, które oferuje firma Nauti (Focus 850 i Focus 730).

Poniżej prezentuje zdjęcia wnętrza oraz z żeglowania prototypowym Focusem 810 po Adriatyku (autorstwa Macieja Rząsy) a także rysunek ofertowy jachtu


  


  


  


  


  
 NewsArticlesAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024