Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2020-09-25

Scandinavia (Skippi) 650 cruiser wygrywa Mistrzostwa Warszawy - 2020

Można sobie życzyć by w każdym następnym Mistrzostwom Warszawy Jachtów Kabinowych towarzyszyła taka pogoda jak w tym roku. W pierwszy weekend września ciepła i słońca nie brakowało, gorzej było z wiatrem zmiennym co do kierunku i siły (od 1 do 3 B) . Wymarzone warunki do ścigania się. Jak zwykle też na wysokości zadania staną organizator Warszawsko - Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski.

W klasie jachtów T2, można uznać, że konkurencja była, jak na regaty na Zalewie silna bo zgłosiło się 7 jachtów. Liczniej na starcie sile stawiły się tylko Tanga 730.

W T2 konkurowały ze soba złogi dwu moich jachtów :
Focusa 730 WIR pod wodzą Maćka Kalinowskiego oraz nowego jachtu Jacka Kotkiewicza CLIPPER czyli Scandinavia -Skippii c650 cruiser, nowego ale już niemłodego wiekiem mojego projektu (powstał bowiem 15 lat temu). I tak się złożyło, że właśnie obydwa te jachty do końca walczyły o zwycięstwo w Mistrzostwach.

W tych słabo wiatrowych warunkach lepiej poradził sobie Jacek Kotkiewicz z Lucjanem Staszewskim zdobywając tytuł Mistrza Warszawy . Gratulacje

Didajmy , że 3 miejsce wywalczyła załoga jeszcze starszej Sportiny 680. Jak więc widać konstrukcje sprzed dekad "nie . !rdzewieją", z powodzeniem konkurując z najnowszymi.

Pełne wyniki regat na stronie Warszawskiego Towarzystwa Żeglarskiego -MOZŻ:


  


  


  


 NewsArticlesAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024