Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2018-12-05

Polska załoga Sigmy Active wygrywa w Monachium

Pod koniec sezonu, 22-23.09.2018 r. na jeziorze Starnberg pod Monachium odbyły się regaty Sigma Cup 2018, Victory Cup, Russel Cup, w których uczestniczyły dwie załogi z Polski: Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki z Toruńskiego Stowarzyszenia Żeglarzy Morskich i Mateusz Gołąb i Jakub Teuschner z Rzemieślniczego Jacht Klubu Poznańskiego.

Regaty organizowane były przez Segelclub Wurmsee e.V. Starnberg. Gospodarze wyrażali wielkie zadowolenie z obecności naszych załóg, bo dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z żeglarzami spoza swojego kraju.

W ciągu dwóch dni rozegrano 5 wyścigów z zaplanowanych 7, w bardzo zmiennych warunkach wiatrowych. Pierwszy dzień, to wiatr bardzo słaby o sile 0-2 B. i zdołano rozegrać tylko dwa wyścigi. Drugi dzień przywitał uczestników informacją brzegowych stacji ratownictwa o możliwych porywach wiatru do 6-7 B. Na szczęście dla uczestników, tak silne porywy wiatru pojawiły się dopiero w godzinach popołudniowych. W wietrze do 5 B odbyły się 3 wyścigi, a gdy siła wiatru zaczęła rosnąć, komisja sędziowska zdecydowała się przerwać regaty ze względu na bezpieczeństwo uczestników.

W tych tak różnych warunkach świetnie spisały się nasze załogi, pływając na czele stawki 42 jachtów. Widać było determinację i dobre przygotowanie regatowe. Podczas gdy część załóg Sigm i pozostałych jachtów postanowiła na drugi dzień pływać na zarefowanych żaglach, nasze załogi pływały bez refów, świetnie dając sobie radę z porywistym wiatrem. Zaowocowało to dobrymi wynikami.


Regaty Sigma Active Cup 2018 (7 załóg):
1 miejsce - POL 39 - Robert Sobociński, Sławomir Kodrzycki;
2 miejsce - GER 7156 - Andreas Ritter, Mischa Bachmann, Alessandro Minussi
3 miejsce - POL 36 - Mateusz Gołąb, Jakub Teuschner

Regaty Victory Cup (42 załogi):
1 miejsce - POL 39 - Robert Sobociński, Sławomir Kodrzycki - Sigma Active
2 miejsce - GER 125 - Hans-Jörg Shaffer, Gisela Mast - K6 Class
3 miejsce - GER 494 - Harry Renner, Gregor Bestelmeyer, Ludwig Klatzka - International 806 ....
6 miejsce - POL 36 - Mateusz Gołąb, Jakub Teuschner

Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

Informacje powyższe i zdjęcia dostarczone zostały przez Prezesa Stowarzyszenia Klasy Sigma Active- Norberta Nowackiego


  


  


  


  

 NewsArticlesAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024